PHANTASMA

PHANTASMBLACKENED DEATH METAL

Phantasma vznikla už v minulom storočí (august 1992), keď Andy a Roland začali vybrnkávať prvé temné tóny. Netrvalo dlho a k Phantasma sa pridal aj Radoslav, aby v tejto zostave nahrali svoje prvé demo s názvom“Destroyed,  ´cause he believed!” (1993). Phantasma v tejto podobe nehrala dlho a Radoslav bandu opustil. Jeho miesto zaujal Leviathan (gitara) a pridal sa k nám aj Jesus (basa). Táto štvorka pripravila pre Metal Age production svoj materiál s názvom“Welcome to Heaven”, ktorý vyšiel v 1994. Je na ňom 10 songov. V tejto zostave  Phantasma stihla vyprodukovať ešte jeden album o dva roky neskôr s názvom “Jazz For Jesus”, ktorý prišiel na svet pod nálepkou Black Labyrinth productions. Opäť 10 songov.

Z Phantasma odišli Roland a Leviathan. Nepretieklo veľa krvi a za bubny zasadol Ryhak, gitaru začal týrať Rudolf a na klávesy hral Rastislav. Táto zostava nahrala dva albumy. “Jahve”, vydaný slovenskou Rock Extremum records v 1999 obsahuje 11 piesní, a“Gospel”, pod vlajkou švédskeho Downfall records v roku 2002…

Následne pre nezhody opúšťajú kapelu Jesus, Rastislav aj Rudolf, ktorí chceli skúsiť šťastie v iných projektoch. Po niekoľkých mesiacov sa pripája k dvojke  Andy a Ryhak nový bassgitarista Darzagh. Kapela zase začala koncertovať a pomaly začala pripravovať nový album. Až konečne po  dlhých a krvavých  rokoch sa kapela zase zatvorila do štúdia kde nahrala EP “Alternativa 666“, ktoré vyšlo v roku 2009 u amerického labelu Apocrypha records . V tom čase už kapela tvrdo pracovala na CD“Book Of Phantasma“, ktoré sa podarilo nakoniec nahrať v júni 2010 a 31.10.2010 vyšlo takisto u Apocrypha records. CD obsahuje 11 songov.