SEPTORY

SEPTORYDEATH METAL

2005 Septory vznikli z Petrohradskej mladej  kapely s názvom Blasphererion, ktorá už zaznamenala demo-CD a zúčastnili sa aj koncertu. Septory bol založený Kirill (Haoth-gitara) a Dmitry (Deiron – bassvocal). V marci 2005, Dmitry (Dym-Drama) sa stane bubeníkom skupiny. Spoločne muzikanti začali pracovať na prvom albume Septory.
13.11.05 kapela dostala meno Septory. Tento deň možno považovať za narodenie skupiny. V tej dobe kapela nahráva cover verziu na slávnu pieseň Deicide “Sacrificial Suicide”. Záznam bol vykonaný  23.03.2006 v  “2S” štúdio. Vladimir Gladkih (sólová gitara), sa takisto zúčastnil nahrávania.
2006 Neskor kapela hrá na koncerte  “Unholy Storm. Vol.2”, spolu s kapelami Semargl, Apocryfal, Iratus Dominus, Dráma pod Festival sa konal v klube “Arctica” 1.4.2006
Na jar Septory začali pracovať na novom materiáli v štúdiu. Septory nahráva bubny pre pieseň: “Rotting humanity” a “Swamp”.
Ale hudobníci museli prerušiť nahrávanie, aby sa mohli pripraviť na nový koncert s názvom “Black  Sunday – Night of Unholy kovu.”

SEPTORYDňa11.06.2006, kedy bol koncert, sa stal bodom Tour pre kapelu. Dym (bubeník) ale opúšťa kapelu, bez toho, aby odohral druhý koncert so Septory. Avšak na konci leta do kapely prichádza nový bubeník  Anton (Algor). Spoločne možu pokračovať vo svojej tvorivej práci.
2007 Na začiatku tohto roka vychádza CD “Tribute To The Old Demons” (DEAD CENTER  Productions) – so Septory cover verziou piesne “Sacrificial Suicide”
Kapela hrá koncerty vo svojom rodnom meste ST. Petersburg. Najvýznamnejším zo všetkých bol koncert  13. apríla a  13. decembra, kedy Septory hrali spolu s rakúskym Belphegor a s Nórmi Mayhem. .

V septembri Septory idú do Kyjeva (Ukrajina), kde v BlackLight Studio nahrávajú svoj prvý album “World War Chaos”. Potom skupina začala hľadať firmu.
Podarilo sa im to  až v apríli 2008 podpísali zmluvu s Coyote records, ktorý im vydal debutový album. Po vydaní je Septory pozvaný, aby hral na koncertoch v Moskve a Vologda.
Ale na celý rok, sa zdá byť nepredvídateľné. Jeden zo zakladateľov Septory – Kirill (Haoth) – opúšťa skupinu bez udania dôvodu.
V lete skupinu posilnil bubeník Anton (Algor), ktorý už bol leggihg za skupinou. Aj cez to všetko Septory napriek tomu ide na svoje prvé turné v Rusku s tureckou kapelou Cenotaph na podporu albumu.
2009 Tento rok je  veľa koncertov. 06.04.09 kapely podporujú legendy gréckeho metalu – kapelu Septic flesh. V apríli idú  5 dňové Tour v Rusku s priateľmi zo susedného Fínska – Curimus.
V lete takmer všetci štúdioví hudobníci odchádzajú. Dmitry (Deiron) a zakladateľ kapely Kirill (Haoth), ktorý sa medzičasom vrátil, začali písať nový materiál na druhý album.